Piana wężykowa Best Quality 750ml

571

Wyjątkowo gęsta i wytrzymała jednokomponentowa piana poliuretanowa do stosowania przy pomocy aplikatora wężykowego.

Więcej szczegółów

24,60 zł

Najwyższej jakości jednokomponentowa piana o doskonałych parametrach użytkowych. Specjalnie dobrana kompozycja składników sprawia, że pianka doskonale się aplikuje - łatwo się układa i jest stabilna nawet przy szerszych fugach. Rozprężność pianki w trakcie utwardzania stanowi "złoty środek" pomiędzy uzyskaniem wysokiej wydajności z opakowania, przy jedoczesnym uzyskaniu niskiej rozprężności - z jednej strony w trakcie wiązania pianka zwiększa swoją objętość gwarantując dokładne wypełnienie szczelin co w połączeniu z doskonałą przyczepnością do większości materiałów występujących w budownictwie (drewno, tynk, beton, PCV, metale), daje gwarancje wysokiej szczelnością wypełnienia, zaś z drugiej strony jest na tyle niska, że nie powoduje wypaczania elementów (należy zachować ostrożność w przypadku mocowania elementów delikatnych lub przy użyciu dużych ilości pianki). Po utwardzeniu pianka posiada niską nasiąkliwość, wysoką stabilność wymiarów (brak wtórnego rozprężania lub skurczów) oraz doskonałe parametry izolacyjne dzięki zwartej drobnokomórkowej strukturze. Może być stosowana w szerokim zakresie temperatur - od -10°C do 30°C, co pozwala na stosowanie jej przez cały rok.

- Montaż ościeżnic okiennych i drzwiowych,

- wypełnianie przepustów, przełomów i szczelin w murach,

- montaż i uzupełnianie izolacji cieplnych dachów i stropodachów, systemów dociepleń, sieci wodnych i centralnego ogrzewania,

- wytłumianie i wyciszanie ścian działowych,

- łączenie i klejenie.

Podłoże robocze dokładnie oczyścić i odtłuścić. Przed użyciem upewnić się, czy puszka ma temperaturę dodatnią (optymalna 20°C). Mocno wstrząsnąć puszką (przez ok. 30 sek.) w celu dokładnego wymieszania składników. Przykręcić aplikator do puszki, pozycją roboczą przy montażu jest pozycja puszki "do góry dnem". Aplikować pianę od dołu do góry szczeliny. Szczeliny wypełniać do 50% głębokości, ale nie więcej niż 5 cm na jedną warstwę, szersze niż 5 cm należy wypełniać warstwami. Każdą warstwę po nałożeniu zwilżyć wodą, przy pomocy np. spryskiwacza. Nadmiar piany po utwardzeniu usunąć metodami mechanicznymi (np. nożem). Po pełnym utwardzeniu piany należy zabezpieczyć ją przed działaniem promieni UV używając do tego np. tynku, farb.

PRZECHOWYWANIE:

Przechowywać w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym miejscy, w oryginalnie zamkniętych pojemnikach, w pozycji pionowej.

Temperatura przechowywania: od 5°C do 35°C (zalecana temperatura pokojowa).

Okres przydatności do użytku: 12 miesięcy od daty produkcji.

UWAGA:

P102 - Chronić przed dziećmi.

Podobny produkt