Impregnat do piaskowca 1L

221

Nowoczesny silikonowy impregnat chroniący powierzchnię z piaskowca przed niszczeniem i zabrudzeniem.

Więcej szczegółów

44,37 zł

Nowoczesny silikonowy impregnat chroniący powierzchnię z piaskowca przed niszczeniem i zabrudzeniem.

Środek przeznaczony jest do impregnacji wyrobów i elementów wykonanych z piaskowca oraz innych "miękkich" kamieni naturalnych i sztucznych. Powierzchnie zaimpregnowane preparatem nabierają właściwości hydrofobowych - znacznie spada ich nasiąkliwość. Preparat głęboko penetruje w podłoże przylegając do powierzchni porów materiału jednak pozostawiając je otwarte co umożliwia "oddychanie" powierzchni.W efekcie tego woda w postaci ciekłej ma utrudniony dostęp do środka jednak może być usuwana na zewnątrz w postaci pary. Zmniejsza to w znaczący sposób niszczenie powierzchni, podnosi jej mrozoodporność i podatność na brudzenie się.

Powierzchnię należy oczyścić wodą - najlepiej metodą ciśnieniową lub poprzez użycie twardej szczotki. Preparat należy nanosić po całkowitym wyschnięciu umytej powierzchni. Środek można nakładać pędzlem lub natryskiem dbając o jego równomierne rozprowadzenie, bez zacieków i smug. W celu zmaksymalizowania efektu zaleca się malować dwukrotnie metodą "mokre na mokre", tak aby materiał wchłonął jak największą ilość preparatu.

PRZECHOWYWANIE:

Środek należy przechowywać w oryginalnych szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od 5°C do 30°C. Przydatność do użytku 12 miesięcy od daty produkcji.

WYDAJNOŚĆ:

2-5 m²/L w zależności od nasiąkliwości podłoża oraz sposobu aplikowania.

UWAGA:

Przed użyciem dokładnie wymieszać. Temperatura prowadzenia prac od 10°C do 25°C.

W przypadku niektórych kamieni preparat może nieznacznie przyciemnić barwę podłoża - zaleca się wykonanie próby w niewidocznym miejscu.

Podobny produkt