Impregnat do dachówek ceramicznych 10L

702

Środek przeznaczony do hydrofobowej (zapobiegającej wnikaniu wody) impregnacji dachówek ceramicznych.

Więcej szczegółów

259,59 zł

Dachówka zabezpieczona impregnatem jest bardzo trwała i mniej podatna na zabrudzenia, które są spłukiwane wraz z wodą opadową. Jednocześnie zachowana jest przepuszczalność par i gazów co umożliwia oddychanie zaimpregnowanej powierzchni (woda nie zalega w materiale). Powierzchnie zabezpieczane preparatem nabierają bardziej intensywnego i głębokiego koloru co uwypukla ich naturalne piękno.

Środek przeznaczony jest do hydrofobowej (zapobiegającej wnikaniu wody) impregnacji dachówek ceramicznych. Woda nie zwilża zaimpregnowanej powierzchni lecz jest z niej usuwana w postaci kropel.  Przeciwdziała to niszczeniu powierzchni na skutek czynników atmosferycznych, erozji wodą i porastaniu mchem.

Powierzchnię przed impregnacją należy najpierw oczyścić wodą - najlepiej metodą ciśnieniową. Nanoszenie preparatu należy rozpocząć po całkowitym wyschnięciu umytej powierzchni. Środek można nakładać pędzlem lub natryskiem, dbając o jego równomierne rozprowadzenie, bez zacieków i smug lub przez kąpiel całych elementów. Okna lub inne elementy, nie będące przedmiotem impregnacji należy zabezpieczyć przed pomalowaniem. W celu maksymalizacji efektu zaleca się malować dwukrotne metodą mokre na mokre.

UWAGA:

Przed użyciem dokładnie wymieszać. Temperatura prowadzonych prac od 10°C do 25°C.

PRZECHOWYWANIE:

Środek należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze od 5°C do 30°C. Produkt jest przydatny do użytku 12 miesięcy od daty produkcji.

WYDAJNOŚĆ:

6-7m2/litr w zależności od nasiąkliwości podłoża i sposobu aplikacji.

Podobne produkty