Kwarcowy grunt do tynków 14kg

Kwarcowy grunt do tynków jest produktem o specjalnej ulepszonej formule do zastosowań pod tynki silikonowe i akrylowe, płytki ceramiczne, ścienne i podłogowe.

Więcej szczegółów

73,80 zł

Jest to wodorozcieńczalna farba przeznaczona do gruntowania powierzchni budowlanych wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Prawidłowo zastosowana powoduje podwyższenie przyczepności, wzmocnienie nośności, ujednolicenie chłonności i spójności podłoża jednocześnie nie utrudniając procesu tzw. „oddychania ścian”. Kwarcowy grunt do tynków zawiera wodą dyspersję polimeru akrylowego, wypełniacze mineralne, kruszywo kwarcowe, środki pomocnicze i modyfikujące.

Kwarcowy grunt do tynków jest produktem o specjalnej ulepszonej formule do zastosowań pod tynki silikonowe i akrylowe, płytki ceramiczne, ścienne i podłogowe.

Z powodzeniem może być stosowany na większość materiałów budowlanych np. tynki mineralne, akrylowe, beton, cegły, gips, płyty kartonowo-gipsowe.

Wyrób jest farbą gotową do użycia, jedynie w przypadku zgęstnienia można dodać 5% wody wodociągowej. W żadnym wypadku nie można dodawać kredy, wapna oraz suchych farb klejowych.

Powierzchnię przeznaczoną do gruntowania należy dokładnie oczyścić, usunąć luźne płaty farby, pył, zabrudzenia, glony, porosty i odtłuścić. Świeży tynk cementowo-wapienny można malować nie wcześniej niż 4 tygodnie po nałożeniu. Powierzchnie gładkie zmatowić papierem ściernym. Ubytki i spękania uzupełnić szpachlówką akrylową, większe wewnątrz – gipsem, zewnątrz – zaprawą cementową. Niespójne lub chłonne podłoże należy zagruntować preparatem Grunt Standard lub Extra Grunt Qmar.

Przed malowaniem należy dokładnie wymieszać zawartość opakowania.

Po dłuższym magazynowaniu na dnie wiadra może pojawić się osad z kryształków kwarcu, który nie stanowi wady produktu. Po dokładnym wymieszaniu zawartości opakowania wyrób jest gotowy do użycia. Nakładać równomiernie wałkiem, pędzlem lub szczotką.

UWAGA:

Nie prowadzić prac na elewacjach w czasie silnego wiatru, w czasie upałów i opadów atmosferycznych i mrozu.

PRZECHOWYWANIE:

Okres przechowywania do 12 miesięcy od daty produkcji. Magazynować w suchych nienasłonecznionych miejscach, dobrze wentylowanych pomieszczeniach, w temperaturze od +5oC do +35oC.

Podobne produkty