NOWA JAKOŚĆ W BUDOWNICTWIE

Firma QMAR - polski producent chemii budowlanej działa na rynku od 2001 roku. Długoletnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji materiałów budowlanych pozwoliło na stworzenie polskiej marki, która swoją jakością przekonała do siebie ponad 600 firm.

Szeroki wachlarz produktowy począwszy od silikonów, akryli, pian montażowych, gruntów kończąc na wysokiej jakości folii w płynie, impregnatach do kostki brukowej, klinkieru, czy dachówkach betonowych i ceramicznych pozwala na zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Firmę QMAR tworzą ludzie z pasją. 22 lata na rynku pozwoliło na poznanie naszych odbiorców i doskonale wiemy, że dbałość o jakość i indywidualne podejście do Klienta jest niezbędne. Dzięki rzetelnej i oddanej pracy całego zespołu zarówno produkcyjnego jak i sprzedażowego codziennie magazyny opuszcza kilka tysięcy produktów.

Misja firmy - NOWA JAKOŚĆ W BUDOWNICTWIE

przekłada się  bezpośrednio na prowadzone  przez firmę prace badawcze zmierzające do ciągłego wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów o wysokiej jakości. Firma bardzo mocno stawia na rozwój komórki badawczo-rozwojowej, która we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i w oparciu o dofinansowanie ze środków unijnych realizuje projekty dotyczące min. grupy ekologicznych produktów na bazie wodnej.

PROJEKTY BADAWCZE

Firma Qmar stara się wyjść naprzeciw potrzebom rynku i udoskonalać zarówno zaplecze produktowe jak i technologiczne swojej firmy. Bezpośrednim skutkiem takich działań jest aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciach finansowanych przez Unię Europejską i Region Kujawsko-Pomorski, które umożliwiają wprowadzanie widocznych ulepszeń.

Do tej pory firma brała udział w 2 przedsięwzięciach o charakterze badawczo-rozwojowym oraz otrzymała dofinansowanie na budowę nowego magazynu wraz z całą infrastrukturą potrzebną do jego funkcjonowania.

Budowa centrum logistycznego w firmie Kubasiewicz Marek - QMAR Kubasiewicz Marek - QMAR
Probostwo Górne 13, 87-732 Lubanie

Projekt dotyczy budowy obiektu magazynowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i placem manewrowym w Probostwie Górnym (gmina Lubanie), który będzie stanowić bazę logistyczną Beneficjenta. Powyższy budynek zapewni odpowiednią przestrzeń magazynową adekwatną do rozwijającej się skali produkcji oraz będzie dostosowany do przechowywania produktów wrażliwych na temperaturę. Dzięki realizacji projektu Przedsiębiorstwo QMAR będzie mogło wprowadzić do oferty nowe produkty.

  • całkowity koszt projektu: 652 672,44
  • kwotę dofinansowania z EFRR: 297 457,16

Pierwszym Voucherem otrzymanym przez firmę. Kolejnym projektem realizowanym w latach 2014-2015 był Voucher Badawczy o tytule:
„Projektowanie i badanie właściwości nowych powłok izolujących termicznie i akustycznie z wykorzystaniem nowo opracowanej aparatury”. Projekt organizowany był przez Pracodawców Pomorza i Kujaw „Związek Pracodawców” i zrealizowany przy współpracy z Instytutem Techniki Wydziałem Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Badania miały na celu sprostanie wymaganiom budowy domów „o niemal zerowym zużyciu energii”, które zacznie obowiązywać już od 2020 r. w całej Unii Europejskiej.